Saruna ar žurnālistiem Paulu Raudsepu un Daci Smildziņu

28. novembrī plkst. 18.00 Ojāra Vācieša muzejā (O. Vācieša ielā 19, Rīgā) sarunu cikla “Runā Pārdaugava” ietvaros notiks tikšanās ar žurnālistiem Paulu Raudsepu un Daci Smildziņu. Pasākumā muzicēs džeza dziedātāja Inga Bērziņa.

Sarunu cikls iezīmē Pārdaugavas kultūrvēsturiskās aprises, tās iedzīvotājus un nākotnes perspektīvas. Uz sarunām aicināti cilvēki, kas atstājuši būtisku pienesumu Latvijas un īpaši Pārdaugavas kultūrā. Pasākumu cikls aicina Pārdaugavas apkaimes iedzīvotājus apzināties savas apkārtnes nozīmi un aktīvi iesaistīties tās veidošanā.

Pauls Raudseps ir beidzis Hārvarda Universitāti ar bakalaura grādu vēsturē. Atmodas laikā Pauls Raudseps no Bostonas, ASV, atbrauca uz Latviju, lai strādātu Tautas frontē, un pēc tam piedalījās laikraksta Diena dibināšanā. Pēc deviņpadsmit laikrakstā “Diena” nostrādātiem gadiem 2010. gadā Pauls Raudseps kopā ar domubiedriem izveidoja žurnālu “Ir”. Pauls raksta par plašu tēmu loku, tai skaitā par ekonomiku, politiku, starptautiskajām attiecībām, vēsturi un kultūru.

Dace Smildziņa beigusi Valsts Teātra mākslas institūtu Maskavā, ieguvusi maģistra grādu teātra vēsturē. 80. gados strādājusi laikrakstā “Literatūra un Māksla”, žurnālā “Māksla”, pēc tam jaundibinātajā žurnālā Teātra Vēstnesis. Kad 1990. gadā tika izveidots laikraksts “Diena”, Dace Smildziņa kļuva par tā teātra un kino korespondenti, vēlāk ilgus gadus bija pielikuma “SestDiena” redaktore. 2010. gadā kopā ar domubiedriem izveidoja žurnālu “Ir”, pašlaik strādā tur par izpildredaktori, ir arī žurnāla “Ir Brīvdienas” redaktore.
Pauls Raudseps un Dace Smildziņa ir dzīvesbiedri. Abi kopā Pārdaugavā ieceļoja no Latgales priekšpilsētas 1996. gadā, un no tā laika līdz 2009. gadam gandrīz katru dienu kājām gāja uz darbu Mūkusalas ielā.

Inga Bērziņa ir džeza vokāliste, docente J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, džeza vokālais pedagogs Rīgas Doma kora skolā ar 15 gadu darba stāžu.
Piedalījusies neskaitāmās konferencēs kā džeza pedagoģijas pētnieks. Mācījusies pie amerikāņu Grammy nominētas džeza vokālistes Janet Lawson, pilnveidojusies Ņujorkas Universitātē (New School University jazz department). Koncertējusi Baltijas valstīs, Somijā, Norvēģijā, Polijā, Vācijā, Austrijā, Spānijā un ASV.

Ieejas maksa: 2.00 EUR
Skolēniem, studentiem, pensionāriem: 1.50 EUR

Pateicamies par atbalstu Pārdaugavas radošajam centram.

Vairāk informācijas: Speciālists Mārtiņš Bērziņš
+ 371 67619905, + 371 67614015; martins.berzins@memorialiemuzeji.lv

Ojāra Vācieša muzeja rīkots publisks pasākums.
Foto un video materiāli tiks publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.