Brīvdabas koncertsaruna “Gaujas straumē”

Turpinot Ojāra Vācieša muzejā aizsākto sarīkojumu ciklu “Vācietis un laiks”, 29. jūlijā plkst. 18.00 muzeja dārzā notiks īpaši Gaujas tēmai veltīts brīvdabas koncerts un sarunu vakars “Gaujas straumē”.

Viesos koklētāja Latvīte Cirse un māksliniece Sandra Strēle.
Brīvdabas koncertā “Gaujas straumē” muzicēs koklētāja Latvīte Cirse, izpildot savas kompozīcijas un tautasdziesmu apdares no pirmā solo albuma “Mana kokle” (2020) un topošā šūpuļdziesmu albuma. Savukārt muzeja dārzā eksponētās mākslinieces Sandras Strēles gleznas, kā arī viņas vadītās Jaunpiebalgas mākslas skolas darbu kolekcija aicinās iepazīt dažādos Gaujas tēlus, izpausmes un upes radītās emocijas vizuālos darbos. Vakaru vadīs muzeja speciāliste Dace Micāne-Zālīte.

Koncertā skanēs Ojāra Vācieša dzeja par Gauju no dzejoļu cikla “Gaujas vasaras serenādes”. Cikls (1974–1979) ir sava veida radīta kinematogrāfiska dzejas skice, kurā cilvēks un mītiskais, kas sastopams Gaujā un ap Gauju, savijas kopīgā dzejas un dabas ainavā. Daba Ojāra Vācieša dzejā ir nemitīgi klātesoša, bet upe Gauja ieņem dievinātas un mitoloģizētas būtnes vietu dzejnieka poētiskajā kartē. Koncertā izskanēs arī Ojāra Vācieša balss ieraksti – dzejoļi par Gauju, no nesen muzejā izdotā dzejnieka balss ieraktsu krājuma CD “Runā Ojārs Vācietis”.

Turpinot muzeja iesākto šīs vasaras tēmu “Ojārs Vācietis un Gauja”, muzeja zālē aplūkojama arī četru mākslinieku – Lienes Kainaizes, Guntas Brakovskas, Aijas Princes, Andreja Bovtoviča – gleznu izstāde “Dievs bija iemīlējies, pasaulē laizdams Gauju”. Izstāde aplūkojama līdz 29. augustam.

Pasākums notiek sadarbībā ar Pārdaugavas radošo centru un fondu “Initium”. Pasākumā laikā darbosies bārs un kafejnīca.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *