Fotoizstāde "Sajūtu māja".

15. aprīlī plkst. 18:00 Ojāra Vācieša muzejs ielūdz Jūs uz Vitālija Vinogradova fotoizstādes "Sajūtu māja" atklāšanu.

Izstāde "Sajūtu māja" ir stāsts par Latvijas Neredzīgo bibliotēku un tās lasītajiem - cilvēkiem, kuri lasa mazliet savādāk, kā pierasts domāt, izdzirdot vārdu "lasīšana".

Bibliotēkas lasītāji ir vājredzīgi un neredzīgi cilvēki, un grāmatas viņi iepazīst ar pavisam citām uztveres maņām - viņi tās uztver ar sajutām. Braila rakstā grāmatas var lasīt ar pirkstiem, rūpīgi iztaustot katru vārdu, teikumu un rindkopu. Grāmatu var arī klausīties audioformātā, kāri tverot katru tās ielasīto lappusi.

Izstādes apmeklētāji fotogrāfijās var iepazīties ar vietu, kura glabā šīs sajūtu grāmatas gan Braila rakstā, gan audio formātā. Par sevi stāsta arī fotogrāfijās iemūžinātie lasītāji, no kuriem katrs ir atradis sev mīļu grāmatu Braila rakstā, caur kuru iepazinis gan dzīvi, gan pats sevi.

Izstāde liek aizdomāties par to, vai mēs protam sajust pasauli. Vai spējam tai pieskarties un to sadzirdēt? Vai pasaules "redzešana" nepadara mūsu uztveri mazliet nabadzīgāku un ierobežotāku? Varbūt savam pasaules skatījumam der pieslēgt arī citas maņas - dzirdi, tausti...

Paldies par tehnisku atbalstu Ļubovai Pimenovai. Par izstādes tekstu sagatavošanu Ievai Veldei un visiem Latvijas Neredzīgo bibliotēkas darbiniekiem.

Atbalstītāji - W-2 art, Memoriālo muzeju apvienība, Ojāra Vācieša muzejs, Latvijas Neredzīgo bibliotēka, Valmiermuižas alus un Kārumu fabrika.

Izstāde aplūkojama no 15. aprīļa līdz 29. aprīlim Ojāra Vācieša muzejā, O. Vācieša ielā 19.

11. aprīlī dzejniecei un tulkotājai apritētu 80 gadi un Ojāra Vācieša muzejs par godu viņas dzimšanas dienai izveidojis piemiņas izstādi BALTĀ LĀČA GRAMŠĶI.

"Mēs jau bijām tādi baltie lāči," - tā Ludmila Azarova raksturoja savu kopā būšanu ar Ojāru Vācieti. Ludmila ilgi atteicās rakstīt grāmatu par Ojāru Vācieti, tomēr, ja būtu izdevies apkopot atmiņas - tās viņa sauktu par gramšķiem. Gramšķi - tā Ojāra Vācieša dzimtajā Trapenē sauca sīkumus un saslaukas.

Izstādē būs redzama, lasāma, sajūtama Ludmilas klātbūtne sīkumos, atmiņu lauskās, dzejas gabaliņos, kas kopā veido klusinātu un izjustu sievietes, dzejnieces, mūzas tēlu.

Izstādes atklāšana notiks 11. aprīlī plkst. 15.00 Ojāra Vācieša muzejā, O. Vācieša ielā 19. Tajā piedalīsies:

Ludmilas Azarovas ģimene, krustmeita Vija Beinerte,

dzeju lasīs aktrise Zane Daudziņa,

muzicēs komponists Artūrs Maskats un dziedātājs Armands Siliņš.