Līdz 31. maijam Ojāra Vācieša muzejā, O. Vācieša ielā 19, būs skatāma Rīgas Lutera draudzes mākslinieku izstāde KAIMIŅU BŪŠANA.

Kopš 2001. gada katru pavasari Ojāra Vācieša muzejā ciemojas Lutera draudzes mākslinieki - Pūpolsvētdienā tradicionāli tiek atklāta viņu pavasara izstāde. Šogad - KAIMIŅU BŪŠANA - tā mākslinieki nosaukuši savu kopdarbu.

Izstādē piedalās 13 autori ar saviem pēdējā laika darbiem - savu jūtu un domu stāstiem. Te redzam gleznotāju Irīdas Lagzdiņas, Daigas Ažes, Laimas Akmentiņas, Māras Vaičunas, Gundegas Zikmanes, Guntas Plokas, Baibas Ūlandes pasteļus, akvareļus un eļļas gleznas, Lienes Ratnikas tekstilijas, Dina Kopštāla stikla mozaīkas un Sandras Utānes apgleznoto porcelānu, metālmākslinieka Helmuta Āķa svečturus un keramiķes Māras Kalnišķes lauku ziediem rotātos traukus. Šogad izstādē piedalās arī ārpusdraudzes māksliniece Alevtina Mošenkova ar triptihu „Dievmāte".

Dažādi žanri, dažādi mākslinieki, bet izstādē strāvo harmonija, saskaņa un mīļums.

Valodas vakari O.Vācieša muzejā 2014.gadā pavasarī

30. aprīlī ar dzejnieku Ronaldu Briedi sarunāsies Kārlis Vērdiņš.

Dzejnieks, dramaturgs, tulkotājs literatūras kritiķis Ronalds Briedis dzimis 1980.gadā, beidzis Latvijas Kultūras akadēmiju. Kopš 2003.gada vada Latvijas Rakstnieku savienības kultūras programmu „Literārā akadēmija". Saņēmis Dzejas dienu balvu (2004), Latvijas literatūras gada balvu (2004), Ojāra Vācieša prēmiju (2008). Jau ar savu pirmo dzejoļu krājumu „Asaru gāze" (2004) Ronalds Briedis dzejā aktualizēja gaišā paradoksa spēli, kurā vērtību hierarhija tiek nevis nojaukta, bet apliecināta.

28.maijā notiks tikšanās ar dzejnieku, prozistu, mūziķi Andri Akmentiņu. Ar dzejnieku sarunāsies Ventspils Rakstnieku mājas vadītāja Andra Konste.

Dzejnieks, mūziķis Andris Akmentiņš dzimis 1969.gadā, beidzis LU Filoloģijas fakultātes Žurnālistikas nodaļu, strādājis gan par žurnālistu, gan mārketinga direktoru un reklāmas tekstu redaktoru. 1992.gadā saņēmis Klāva Elsberga prēmiju. Rakstījis dziesmu tekstus izrādei „Zanzibāras lidojums" (Leļļu teātrī 2000), Baibas Karnātes soloprojektam „Ar vasaras krāsu uz spārniem" (2001), Arņa Miltiņa bērnu uzvedumam „Ieskandini Rīgu".

Ieejas maksa  - 1.42 EUR

Skolēniem, pensionāriem - 1,00 EUR

Izstāde "Pārdaugavas 24 sejas"  Ojāra Vācieša muzejā būs apskatāma no 21. marta.

No 2013.gada februāra līdz aprīlim Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolas 2.- 4. kursa audzēkņi atsaucoties Ineses Meieres (Pārdaugavas izpilddirekcija)  aicinājumam un skolotājas Ilgneses Avotiņas uzmundrinājumam, devās patstavīgos „sirojumos", lai iepazītu Pārdaugavas apkaimes 24 sejas un ietvertu fotogrāfijās gūtos iespaidus.

Ceram, ka rosināsim izstādes apmeklētājus arī personiski apgūt Rīgas apkaimju dažādo kolorītu.