Trešdien, 21. februārī muzejs atvērts no 13.00.

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām.

2. februārī plkst. 16.00 Ojāra Vācieša muzejā, O. Vācieša ielā 19, Rīgā, tiks atklāta mākslinieces Aijas Princes gleznu izstāde „VELTĪJUMS DZEJNIEKAM”.

Mākslinieces Aija Princes pirmā izstāde tika sarīkota Dobelē 1989. gadā. Kopš 1990. gada māksliniecei bijušas personālizstādes Rīgā, Jūrmalā, Tukumā, Saldū, Valmierā, Jelgavā, Cēsīs, Rūjienā, kā arī Lietuvā, Norvēģijā un ASV. Aijas Princes darbi atrodas Dobeles Novadpētniecības muzeja fondu kolekcijā, privātkolekcijās Latvijā, Lietuvā, Vācijā, Šveicē, Norvēģijā, Dānijā, Krievijā, Portugālē, ASV, Kanādā, Austrālijā, Francijā un citās valstīs.

Šī gleznu izstāde tapusi iedvesmojoties no dzejnieka Ojāra Vācieša dzejas. Pati māksliniece saka: “Izstāde „Veltījums dzejniekam” veidota lasot viņa dzeju. Šogad O. Vācieša gads – tāpēc pēc pusaudžu gadiem, kad pirmo reizi sastapos ar šo dzeju, atkal esmu tajā veldzējusies. Sevišķi mani uzrunā dzejnieka drosme, degot par Latviju un saucot vēstures pagriezienus īstajos vārdos, bet tikpat tuva ir viņa dzimtās puses un Latvijas dabas mīlestība un dzejnieka mīlas dzeja, kas ir dziļa un atkailināta, tāpēc savās gleznās, caur dabas tēlojumiem, pieskaros tieši šai tēmai, pret kuru, ceru, neviens lasītājs un skatītājs nevar palikt vienaldzīgs.”

Šajā izstādē uzmanības centrā liktas ainavas. Visbiežāk noskaņas tvertas tieši Zemgalē, Dobeles pusē, kas ir mākslinieces dzīvesvieta. Gleznā iemūžināts arī vēsturiskais Ojāra Vācieša muzeja nams. Dabas krāsu pasaule ir tā, kas apbur gleznotāju, izraisa apbrīnu, un sniedz iespēju gremdēties savās pārdomās.

25. oktobrī plkst. 18.00 Ojāra Vācieša muzejā, O. Vācieša ielā 19, Rīgā, notiks cikla SAVĒJO TIKŠANĀS kārtējais pasākums. Sarunas tēma būs veltīta publicistikas žanram. Kādu lomu šodienas literatūrā spēlē publicistika? Kas nosaka tās aktualitāti šodien?
Sarunā piedalīsies vēsturnieks un žurnāla "Domuzīme" redaktors Mārtiņš Mintaurs un kultūras un patstāvīgas domas portāla "Satori" galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins. Ar viesiem sarunāsies Arno Jundze.