1. jūlijā plkst. 17.00 tiks atklāta Līgas Tiesnieces personālizstāde MANDALAS UN NE TIKAI.

Šī ir otrā izstāde ciklā JAUNO MĀKSLINIEKU VASARA.

Pēdējos gados daudzi mākslinieki Ojāra Vācieša muzeju ir izraudzījušies par savu pirmo izstāžu norises vietu. Šovasar savu personālizstādi šeit atklāja fotogrāfs Kristaps Runcis, viņam sekos fotogrāfs Jānis Paļulis un māksliniece Laura Buholte.

Līga Tiesniece dzimusi 1985. gadā, no 1991. līdz 2000. gadam mācījusies Ķekavas mākslas skolā, ikdienā nodarbojas ar tetovēšanas mākslu, bet pēdējā gada laikā radošais talants tiek izpausts mandalu un portretu glezniecībā.

Mandalu glezniecība ir kā neapzināta meditācija, kas atspoguļojas krāsu, tēlu un ģeometrisku figūru sistēmā. Mākslas darbu savdabību un oriģinalitāti atklāj mandalu iedvesmas avoti - sākot no tetovējumu mākslas un anime multfilmām līdz ārpuszemes civilizācijas un kosmosa tēmai.

Savukārt portretu glezniecība aizsākusies kā mērķtiecīga sevis pārbaudīšana un izaicināšana, ik dienu radot jaunu darbu un veidojot virtuālās izstādes vietnē Instagram. Krāsu, formu un tēlu bagātība ir vienots stāsts, kas nolasāms portretu vaibstos un mandalu motīvos.

29. jūnijā plkst. 18.00 Ojāra Vācieša muzejā, O. Vācieša ielā 19, pasākumu ciklā SAVĒJO SARUNAS PAR DZEJU UN DZĪVI notiks kārtējā tikšanās - sarunāsies Latviešu valodas un literatūras skolotāju asociācijas priekšsēdētāja,  skolotāja Anita Vanaga un bibliogrāfe Agra Turlaja. Sarunu vadīs Ojāra Vācieša muzeja vadītāja Ieva Ķīse.

Anita Vanaga un Agra Turlaja kopā beigušas Latvijas Valsts universitātes Filoloģijas fakultāti un sarunāsies par laikabiedriem un kursabiedriem, kuriem jau tajā laikā bija mazliet vairāk vieduma un varbūt arī drosmes, īpaši izceļot vienu no Atmodas līderiem - skolotāju Feliksu Zvaigznonu.

Saruna risināsies arī par dzejas vietu dzīvē. Tagad un jaunības un studiju gados - kas uzrunājis, šķitis nozīmīgs un būtisks tad un kas tagad, protams, neaizmirstot Ojāru Vācieti.

Ieejas maksa: EUR 2,00, studentiem un pensionāriem EUR 1,00

Pasākumu atbalsta Rīgas dome.

7. jūnijā plkst. 18.00 Ojāra Vācieša muzejā tiks atklāta fotogrāfa Kristapa Runča personālizstāde MELNBALTĀ DZEJA.

MELNBALTĀ DZEJA iesāks Ojāra Vācieša muzeja vasaras izstāžu ciklu "Jauno mākslinieku vasara".

Pēdējos gados daudzi mākslinieki Ojāra Vācieša muzeju ir izraudzījušies kā savu pirmo personālizstāžu norises vietu. Šajā vasarā savas pirmās personālizstādes šeit atklās fotogrāfi Kristaps Runcis un Jānis Paļulis un mākslinieces Laura Buholte un Līga Tiesniece.

Fotogrāfs Kristaps Runcis foto pasauli apguvis saviem spēkiem. Jaunas iemaņas tiek apgūtas, arī strādājot "Skolu foto" un " Memoriālo muzeju apvienībā".

Izstāde MELNBALTĀ DZEJA ir dzejas un melnbalto fotogrāfiju apvienojums savdabīgos skaitļos. Izstādes atklāšanu un norisi caurvij skaitlis septiņi - 17 fotogrāfijas un atklāšana 7. jūnijā, fotogrāfa 27. dzimšanas dienā.

Katru fotogrāfiju raksturo dzejas rindas, tādējādi veidojot savdabīgu vizuālu un verbālu stāstu.

Fotogrāfs min: "Izstāde raksturo manu dzīves haosu, to vienos dzejas panti un melnbaltā nokrāsa. Fotogrāfija ir kā acis, kas var ieraudzīt, un dzeja kā mute, kas stāsta, un tajā var ieklausīties."