Andas Krauzes fotoizstāde "Par viņiem" no 12.novembra Ojāra Vācieša muzejā.

Izstādes atklāšana 16.novembrī  plkst.17.00.

"Tā ir izstāde par vīriešiem, personībām, kas mani iedvesmojuši. Man dota laimīga iespēja kā sievietei, fotogrāfei satikt, pieiet tuvāk, ieskatīties dziļāk un saglabāt ne tikai atmiņas, bet arī unikālus attēlus ar nekad neatkārtojamiem mirkļiem"  stāsta fotogrāfe Anda Krauze.

"Impulsu deva izstādes norises vieta. Domāju: Ojārs Vācietis ir spēcīga personība. Dzejnieks. Vīrietis. Nonācu līdz tam, ka izstādē varētu eksponēt vīriešu, radošu personību, portretus. Vēlējos parādīt, kādus es viņus ieraudzīju un kā viņi man atklājās, jo portretējumam ar sievieti fotogrāfi veidojas citāda saikne nekā ar sava dzimuma pārstāvi" min fotogrāfe.

Fotoizstādē varēs aplūkot Mārtiņa Brauna, Jāņa Streiča, Mārtiņa Freimaņa, Jāņa Petera, Nika Matvejeva un citu zināmu vīriešu portretus.

No 12. novembra Ojāra Vācieša muzejā skatāma izstāde DVĒSELES MĀJA.

Izstādes centrā ir viena no apkaimes senākajām koka ēkām, kas glabā gadsimtu stāstus kopš traktiera "Jeruzaleme" laikiem līdz dzejnieka Ojāra Vācieša muzejam šodien. Ēka - 18. gadsimta otrās puses koka arhitektūras piemineklis, kas piedzīvojis neskaitāmas saimnieku un laiku maiņas, ir unikāla Pārdaugavas vides un kultūrvēstures liecība. Ne velti šo ēku kā savu dzīves un radošo telpu izraudzījās dzejnieki Ludmila Azarova un Ojārs Vācietis, šeit aizvadot lielāko daļu sava radošā mūža.

"Dzīves vieta, māja - te viņš apmetās 1960. gada janvārī, novietoja rakstāmgaldu pie loga ziemeļpusē, kur tālumā, aiz dūmakas, ēkām, koku un krūmu zariem varēja uzminēt Rīgas siluetu, un nodzīvoja šeit līdz savai pēdējai dienai 1983. gada novembrī.

Darba istaba zem mākoņiem un zibeņiem - dzejnieks bieži izdomāja, izfantazēja savus dzejoļus kustībā, staigājot pa Āgenskalna, Torņakalna ieliņām, gar Mārupītes ievu un nātru džungļiem, pa Zaķusalas, Lucavsalas takām, gar Daugavas krastu no Bolderājas līdz Katlakalnam." (Ludmila Azarova)

Pārdaugava - dzejnieka Ojāra Vācieša rakstāmgalds, viņa radošā telpa paplašinātā nozīmē. Arkādijas parks, Māras dīķis, Torņakalns, Āgenskalns, Pārdaugavas personības - tas viss kopā veido dzejniekam tuvās vides ainu. Gluži tāpat kā senais koka nams, arī šīs Pārdaugavas vietas ir gadsimtiem senas kultūrvēstures pēdas, ko redzam vēl šodien.

Izstādes veidošanā izmantoti Ojāra Vācieša muzeja krājuma, Rakstniecības un mūzikas muzeja krājuma, Latvijas Valsts vēstures arhīva, Latvijas Nacionālās bibliotēkas un portāla "Zudusī Latvija" materiāli.