Šajās dienās dzejniece Vizma Belševica svinētu 85. dzimšanas dienu

Trešdien, 1. jūnijā plkst. 18.00 Ojāra Vācieša muzejā (O. Vācieša ielā 19) notiks sērijas "Vizmas Belševicas arhīva burtnīcas" pirmās grāmatas "Nepazītā mīlestība un citi stāsti" un triloģijas "Bille" pirmā sējuma jaunizdevuma atvēršana. Abas grāmatas izdevis apgāds „Mansards".

Sarīkojumā piedalīsies: Vizmas Belševicas dzīvesbiedrs vijoļmeistars un tulkotājs Zigurds Elsbergs, dēls dzejnieks un tulkotājs Jānis Elsbergs, dzejniece Anna Auziņa, prozists Vladis Spāre un aktrise Ance Kukule. Lasījumus un uzrunas papildinās muzikālas starpspēles - Madara Liepiņa (vijole) un Dina Liepiņa (klavieres) atskaņos pianistes, komponistes un triloģijas varones Billes klavierskolotājas Laumas Reinholdes opusus.

Ieeja bez maksas.

No 5. līdz 31. maijam Ojāra Vācieša muzejā, O. Vācieša ielā 19, aplūkojama Carnikavas Mūzikas un mākslas skolas un Jēkabpils mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde.

Izstādē skatāmi Carnikavas Mūzikas un mākslas skolas skolotāju Guntas Brakovskas, Janas Plankājas un Vidagas Grīnbergas, kā arī Jēkabpils Mākslas skolas direktora Ziedoņa Bārbala audzēkņu darbi.

Darbi veidoti pēc Ojāra Vācieša bērnu dzejoļu motīviem.