27. jūlijā plkst. 18.00 Ojāra Vācieša muzejā, O. Vācieša ielā 19, pasākumu ciklā SAVĒJO SARUNAS PAR DZEJU UN DZĪVI notiks kārtējā tikšanās - sarunāsies Imanta Ziedoņa fonda "Viegli" pārstāve Žanete Grende un fonda "1836" pārstāvis un projekta koordinators Enriko Plivčs.

Žanete Grende ir Imanta Ziedoņa fonda "Viegli" dibinātāja un padomes priekšsēdētāja, Imanta Ziedoņa muzeja veidotāja, bijusī Latvijas kultūras ministre.

Fonda "Viegli" uzdevums ir "veicināt Imanta Ziedoņa ideju īstenošanos un vērtību turpināšanos, veidot un atbalstīt radošas, neparastas idejas, kā arī sabiedriskus projektus, kas atklāj Latvijas skaistumu".

Fonda "1836" mērķis ir izveidot 1836km garu tūrisma ceļu apkārt Latvijai - kā dāvanu valstij simtgadē un sev pašiem. Lai Latviju varētu apiet, aplidot un apmīļot.

Vasarīgajā tikšanās reizē saruna risināsies par abu fondu darbību un Latvijas apceļošanas ideju, akcentējot Ojāra Vācieša drauga un laikabiedra Imanta Ziedoņa devumu idejas attīstībā.

Ieejas maksa: EUR 2,00, studentiem un pensionāriem EUR 1,00

Pasākumu atbalsta Rīgas dome.

15. jūlijā plkst. 17.00 tiks atklāta Lauras Buholtes personālizstāde PUSTOŅI.

Laura Buholte (1997) mācās Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā 4.kursā.Šī ir trešā izstāde ciklā JAUNO MĀKSLINIEKU VASARA. Pēdējos gados daudzi mākslinieki Ojāra Vācieša muzeju ir izraudzījušies par savu pirmo izstāžu norises vietu. Šovasar savas personālizstādes šeit atklāja fotogrāfs Kristaps Runcis, māksliniece Līga Tiesniece, bet ciklu noslēgs fotogrāfs Jānis Paļulis.

Māksliniece pievērš lielāku uzmanību tam, kā ir uzgleznots, nevis kas. Viņai ļoti svarīga ir tehnoloģija - audekla uzvilkšana, nogruntēšana, paletes sagatavošana... Tas ir rituāls. Protams, ne mazāk svarīga ir pati gleznošana. Paliek nemainīgas divas pamatvērtības - krāsas dziļums un materialitāte. Viņa glezno „plāni", bez bieziem triepieniem. Īstena gleznieciskā bauda ir attēlojamo objektu izpēte, jo katrs priekšmets ir neatkārtojams savā būtībā. Tā materiāls, krāsa un stāsts īstajās gaismās kļūst par uzstādījumu. Veca šķīdinātāja pudele, sīpoli vai mammas zupas katls spēj būt ne mazāk glezniecisks par... Skaistais ir vienkāršs, un autore to saskata sadzīvē.

Izstādes nosaukums „Pustoņi" lieliski raksturo Lauras Buholtes glezniecību. Pagleznojumā vienmēr tiek likta pretkrāsa. Tas, kas ir zaļš, tiek gleznots sarkans, turpretī sarkanais - zaļš. Ar katru nākamo krāsas kārtu pietuvinoties dabā redzamajai krāsai. Gaismas ir vēsas un ēnas - siltas. Tālab tieši pustoņos slēpjas „īstais" tonis.

"Izstādē ir apskatāmas klusās dabas. Mani ļoti iedvesmo pašmāju gleznotājs Imants Vecozols. Kaut arī mani glezniecības paņēmieni ievērojami atšķiras, viņš ir materialitātes meistars. Tieši caur klusās dabas uzstādījumu es varu izkopt gleznošanas iemaņas, attīstīties un pētīt materialitāti," stāsta māksliniece.

1. jūlijā plkst. 17.00 tiks atklāta Līgas Tiesnieces personālizstāde MANDALAS UN NE TIKAI.

Šī ir otrā izstāde ciklā JAUNO MĀKSLINIEKU VASARA.

Pēdējos gados daudzi mākslinieki Ojāra Vācieša muzeju ir izraudzījušies par savu pirmo izstāžu norises vietu. Šovasar savu personālizstādi šeit atklāja fotogrāfs Kristaps Runcis, viņam sekos fotogrāfs Jānis Paļulis un māksliniece Laura Buholte.

Līga Tiesniece dzimusi 1985. gadā, no 1991. līdz 2000. gadam mācījusies Ķekavas mākslas skolā, ikdienā nodarbojas ar tetovēšanas mākslu, bet pēdējā gada laikā radošais talants tiek izpausts mandalu un portretu glezniecībā.

Mandalu glezniecība ir kā neapzināta meditācija, kas atspoguļojas krāsu, tēlu un ģeometrisku figūru sistēmā. Mākslas darbu savdabību un oriģinalitāti atklāj mandalu iedvesmas avoti - sākot no tetovējumu mākslas un anime multfilmām līdz ārpuszemes civilizācijas un kosmosa tēmai.

Savukārt portretu glezniecība aizsākusies kā mērķtiecīga sevis pārbaudīšana un izaicināšana, ik dienu radot jaunu darbu un veidojot virtuālās izstādes vietnē Instagram. Krāsu, formu un tēlu bagātība ir vienots stāsts, kas nolasāms portretu vaibstos un mandalu motīvos.