25. novembrī plkst. 18.00 Ojāra Vācieša muzejā, O. Vācieša ielā 19, pasākumu cikla SAVĒJO SARUNAS PAR DZEJU UN DZĪVI notiks kārtējā tikšanās - Režisors Mihails Gruzdovs sarunāsies ar aktieri Juri Bartkeviču.

Mihails Gruzdovs  - viens no Dailes teātra vadošajiem režisoriem, Latvijas Kultūras akadēmijas docents, aktiermeistarības pasniedzējs. Ojāra Vācieša dzimšanas dienas mēnesī režisors arī kavēsies atmiņās par 2003. gadā iestudēto izrādi „Vācietis. Novembris. Klavierkoncerts".

Juris Bartkevičs - ilggadējs Liepājas teātra aktieris, kā arī direktors, no 2004. gada Dailes teātra aktieris, arīdzan aktiermeistarības pasniedzējs. Arī Jura Bartkeviča radošajā mūžā daudz saskares tieši ar Ojāra Vācieša dzeju.

Ieejas maksa 1.42EUR, studentiem/pensionāriem 1.00 EUR

 




No 7. oktobra Ojāra Vācieša muzejā būs skatāma izstāde-spēle DIĻĻU DIENA PĀRDAUGAVAS DIĻĻU DĀRZOS, kas veltīta Māra Čaklā bērnu dzejai.

Dzejniekam Mārim Čaklajam šogad apritētu 75. gadskārta. Izstādes nosaukums radies, apvienojot divu dzejoļu nosaukumus - Māra Čaklā „Diļļu diena" un Ojāra Vācieša dzejoli par Pārdaugavas diļļu dārziem.

Likumsakarīgi, ka izstāde notiek Ojāra Vācieša muzejā, jo Māris Čaklais šeit vienmēr ir bijis savējais. Un abu dzejnieku daiļradē nozīmīgu vietu ieņem bērnu dzeja. Par Māra Čaklā bērnu dzeju runāts maz, tā vairāk zināma, pateicoties Ēŗika Ķiģeļa mūzikai - „Aprīļa pilini", „Jānītis pīpē", „Zušu dziesma" un citas. Tās joprojām ir tautā iemīļotas dziesmas, kaut reti kurš atminas, ka to vārdu autors ir Māris Čaklais.

Izstādes autori muzeja mazajiem apmeklētājiem vēlas pastāstīt par tādiem spilgtiem dzejas tēliem kā Minku parks, Perpendikuls un Dillī Dallī, kas vidējai paaudzei asociējas ar bērnības multfilmām un krāsainajām dzejas grāmatiņām.

Izstāde veidota kā spēle pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem, lai ar dažādu uzdevumu palīdzību labāk iepazītu Māra Čaklā dzejas tēlus. Izstādē apskatāmi unikāli fotomākslinieka Gunāra Janaiša uzņemtie Māra Čaklā portreti.