3. septembrī plkst. 12.00 Ojāra Vācieša muzejā, O. Vācieša ielā 19 notiks mākslinieces Ēsteres Zemītes personālizstādes BEZ ROBEŽĀM atklāšana.

Ēsterei Zemītei ir profesionālas mākslinieces diploms, viņa pilnveidojusi savas prasmes radošās studijās Jeruzalemē, Izraēlā un Francijā. Māksliniece piedalījusies daudzās grupas izstādēs gan Latvijā, gan ārzemēs, veidojusi vairākas personālizstādes dažādās Latvijas pilsētās.

Ēsteres Zemītes darbi atrodami Jelgavas Ģederta Eliasa Vēstures un mākslas muzejā, privātās kolekcijās Eiropā, Tuvajos Austrumos un Ziemeļamerikā.

2003. gadā Ojāra Vācieša muzejā bijusi mākslinieces gleznu un grafiku personālizstāde, viņa vairakkārt piedalījusies arī grupas izstādēs, kas notikušas muzejā.

Izstādē BEZ ROBEŽĀM būs eksponētas pēdējo gadu laikā tapušās gleznas eļļas tehnikā. Māksliniecei allaž interesējis glezniecībā savienot dekoratīvu virsmu ar reālas telpas iespaidu - panākt bezgalības iespaidu, vienlaicīgi saglabājot krāsu attiecību dekoratīvismu, formu un otas triepienu ritmu. Tādi dabas elementi kā smiltis, lapas, ūdens, putni viņas gleznās veido dažādus rakstus, vienlaicīgi piedaloties bezgalīgas telpas veidošanā. Robežas ir nosacītas, telpa turpinās, un mēs esam ietverti šajā bezgalībā...

Māksliniece izstādi velta sava tēva gleznotāja Jāņa Zemīša (1940-2008) piemiņai.

Izstāde būs apskatāma līdz 26. oktobrim

Septembris Ojāra Vācieša muzejā.

3.septembrī plkst.12.00

Ēsteres Zemītes gleznu izstādes " Bez robežām"  atklāšana.

7.septembrī plkst.  18.00

"Rudens raksti"  tikšanās dzejā  un mūzikā. Dzeja - Dace Micāne Zālīte, mūzika - Inga Bērziņa.

12.septembris plkst.18.00

Ivetas Šimkus dzejas krājuma "Pēc  tam" atvēršana.

Pasākumā piedalīsies pianiste Aurēlija Šimkus

14.septembrī  plkst. 18.00

Ingas Ābeles un Edvīna Raupa autorvakars "Divi".

16.septembrī plkst. 18.00

"Atvērt nevar aizvērt" jaunizdoto grāmatu autoru lasījumi.

Piedalās: Artis Ostups, Inga Pizāne, Ruta Štelmahere, Krišjānis Zeļģis, Juris Kronbergs   u.c.
Pasākumu vadīs Ronalds Briedis.

21.septembrī  plkst. 18.00 Knuta Skujenieka  80.jubilejas sarīkojums.