11. aprīlī dzejniecei un tulkotājai apritētu 80 gadi un Ojāra Vācieša muzejs par godu viņas dzimšanas dienai izveidojis piemiņas izstādi BALTĀ LĀČA GRAMŠĶI.

"Mēs jau bijām tādi baltie lāči," - tā Ludmila Azarova raksturoja savu kopā būšanu ar Ojāru Vācieti. Ludmila ilgi atteicās rakstīt grāmatu par Ojāru Vācieti, tomēr, ja būtu izdevies apkopot atmiņas - tās viņa sauktu par gramšķiem. Gramšķi - tā Ojāra Vācieša dzimtajā Trapenē sauca sīkumus un saslaukas.

Izstādē būs redzama, lasāma, sajūtama Ludmilas klātbūtne sīkumos, atmiņu lauskās, dzejas gabaliņos, kas kopā veido klusinātu un izjustu sievietes, dzejnieces, mūzas tēlu.

Izstādes atklāšana notiks 11. aprīlī plkst. 15.00 Ojāra Vācieša muzejā, O. Vācieša ielā 19. Tajā piedalīsies:

Ludmilas Azarovas ģimene, krustmeita Vija Beinerte,

dzeju lasīs aktrise Zane Daudziņa,

muzicēs komponists Artūrs Maskats un dziedātājs Armands Siliņš.