No 9.septembra Ojāra  Vācieša muzeja Mansarda zālē ir apskatāma izstāde "Rakstāmmašīnu stāsti".

Izstādē  redzamas dzejnieka O.Vācieša personīgās rakstāmmašīnas un rakstnieka Vlada Spāres rakstāmmašīnu privātkolekcija.

Rakstāmmašīnas katra ar savu  stāstu atklāj  laikmeta elpu, ceļu no  nebeidzami straujās tehnoloģiju attīstības sākuma līdz šodienas digitālo tehnoloģiju pasaulei. Katra rakstāmmašīna ir sava laika liecinieci, kas sniedz priekšstatu par iepriekšējo paaudžu rakstniekiem.

 No 11. jūlija būs skatāma gleznu izstāde IMANTS MELDERIS. NO PĀRDAUGAVAS.

Imants Melderis dzimis 1944. gadā kā jaunākais bērns tēlnieka un Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Emīla Meldera ģimenē. Pārdaugavā, Dīķa ielā, pagājusi viņa bērnība, nepaklausīgie pusaudžu gadi, pārgalvīgā jaunība, šeit 2001. gadā mākslinieks aizgāja mūžībā.

Augot mākslinieku sabiedrībā, nevilšus ietekmējoties no tēva, Imants Melderis jau laikus apjauš savas dzīves aicinājumu. 1962. gadā viņš beidz Jaņa Rozentāla mākslas vidusskolu jeb „rozīšus". Izcilā kompānijā ar Jāni Anmani, Juri Jurjānu, Valdi Opmani 1968. gadā pabeidz Latvijas Mākslas akadēmiju.

Tālāko jaunā mākslinieka virzību diktē viņa daudzpusība ne tikai mākslā, bet arī dzīvē. Figurālo kompozīciju, kluso dabu un ainavu aktualitāte, pabeigtība nav apstrīdama. To, ka mākslinieks pēc dabas bija aizrautīgs un straujš, apliecina viņa daiļrade - spēcīgā enerģētika, vīrišķīgie otas triepieni, krāsu blīvums un košums gan akvareļos, gan gleznās nevienu neatstāj vienaldzīgu.

Imanta Meldera darbi glabājas LMS mākslas krājumā, neskaitāmās privātkolekcijās Latvijā un ārzemēs. Imants Melderis piedalījies daudzās kopizstādēs gan Latvijā, gan ārzemēs, taču ideja par personālizstādi mākslinieka dzīves laikā nav realizējusies. Šī būs pirmā.

 Valodas vakari 

 

24.septembrī plkst. 18.00 saruna ar vēsturisko romānu autoru Jāni Lejiņu.

Pēc pirmās grāmatas iznākšanas 1988.gadā ilgu laiku  par Jāni Lejiņu nekas nebija dzirdams, līdz 2001.gadā iznāca vēsturiskās triloģijas „Zīmogs sarkanā vaskā" 1.daļa, kas kļuva par pamanītu  notikumu latviešu literatūrā. Pirmajai daļai sekoja vēl divi romāni, bet 2012.gadā - romāns „Kamera Obskura"

Ieejas maksa - 1,42 EUR

skolēniem, pensionāriem - 1,00 EUR