Valodas vakari O.Vācieša muzejā 2014.gadā pavasarī

30. aprīlī ar dzejnieku Ronaldu Briedi sarunāsies Kārlis Vērdiņš.

Dzejnieks, dramaturgs, tulkotājs literatūras kritiķis Ronalds Briedis dzimis 1980.gadā, beidzis Latvijas Kultūras akadēmiju. Kopš 2003.gada vada Latvijas Rakstnieku savienības kultūras programmu „Literārā akadēmija". Saņēmis Dzejas dienu balvu (2004), Latvijas literatūras gada balvu (2004), Ojāra Vācieša prēmiju (2008). Jau ar savu pirmo dzejoļu krājumu „Asaru gāze" (2004) Ronalds Briedis dzejā aktualizēja gaišā paradoksa spēli, kurā vērtību hierarhija tiek nevis nojaukta, bet apliecināta.

28.maijā notiks tikšanās ar dzejnieku, prozistu, mūziķi Andri Akmentiņu. Ar dzejnieku sarunāsies Ventspils Rakstnieku mājas vadītāja Andra Konste.

Dzejnieks, mūziķis Andris Akmentiņš dzimis 1969.gadā, beidzis LU Filoloģijas fakultātes Žurnālistikas nodaļu, strādājis gan par žurnālistu, gan mārketinga direktoru un reklāmas tekstu redaktoru. 1992.gadā saņēmis Klāva Elsberga prēmiju. Rakstījis dziesmu tekstus izrādei „Zanzibāras lidojums" (Leļļu teātrī 2000), Baibas Karnātes soloprojektam „Ar vasaras krāsu uz spārniem" (2001), Arņa Miltiņa bērnu uzvedumam „Ieskandini Rīgu".

Ieejas maksa  - 1.42 EUR

Skolēniem, pensionāriem - 1,00 EUR

Izstāde "Pārdaugavas 24 sejas"  Ojāra Vācieša muzejā būs apskatāma no 21. marta.

No 2013.gada februāra līdz aprīlim Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolas 2.- 4. kursa audzēkņi atsaucoties Ineses Meieres (Pārdaugavas izpilddirekcija)  aicinājumam un skolotājas Ilgneses Avotiņas uzmundrinājumam, devās patstavīgos „sirojumos", lai iepazītu Pārdaugavas apkaimes 24 sejas un ietvertu fotogrāfijās gūtos iespaidus.

Ceram, ka rosināsim izstādes apmeklētājus arī personiski apgūt Rīgas apkaimju dažādo kolorītu.

No 5. februāra apskatāma  Laines Kainaizes gleznu izstāde "Kad gaismas dzudz".

„Laine Kainaize ir piedzimusi mākslai pašā viducī. Tēvs - tēlnieks Kārlis Baumanis, māte - gleznotāja Biruta Baumane.  Krāsu pigmentu un terpentīna smarža Laini Kainaizi apņēma kopš pirmajām dienām šajā pasaulē. Ikvienā Laines Kainaizes darbā - figurālā kompozīcijā, ainavā, klusajā dabā, aktā vai portretā - jaušams miers un harmonija."(Brancis M. Laine Kainaize. Gleznas. - Rīga: Mansards, 2013.)

Laine Kainaize dzimusi 1953. gada 31. augustā Rīgā. Mācījusies Latvijas Mākslas akadēmijas Stājglezniecības nodaļā.

Kopš 1987. gada notikušas personālizstādes Rīgā, Madonā, Limbažos, Salacgrīvā, Jūrmalā, Tukumā, Jaunpiebalgā, Jelgavā, Dobelē, Jēkabpilī, Liepājā, Alūksnē, Vācijā (Bonnā), Ukrainā (Odesā), Lietuvā