DZEJAS DIENA DĪĶA IELĀ

Raiņa un Aspazijas jubilejas gadā Ojāra Vācieša muzejs vēlas iezīmēt tās vietas, kuras Rīgā, Pārdaugavā, glabā abu lielo dzejnieku klātbūtnes fenomenu. Viena no šīm vietām ir Dīķa ielā 9, kur no 1922. līdz 1926. gadam dzīvojuši Rainis un Aspazija.

3. septembrī plkst. 15.00 pavisam blakus - Dīķa ielā 11, bērnudārzā „Varavīksne", atzīmēsim DZEJAS DIENU DĪĶA IELĀ, kuru laipni aicināti apmeklēt dzejas un Pārdaugavas mīļotāji.

Ar atmiņu stāstiem par Dīķu ielu senos un ne tik senos laikos dalīsies dzejnieki Velta Kaltiņa, Roalds Dobrovenskis, Jānis Rokpelnis un Inga Ābele. Kā jau Dzejas dienā parasts, skanēs arī dzeja. Par muzikāliem akcentiem rūpēsies BJC „Altona" zvanu ansamblis "Primus" un  pirmsskolas iestādes  „ Varavīksne" vokālais ansamblis.

Pasākums tapis, Ojāra Vācieša muzejam sadarbojoties ar bērnudārzu "Varavīksne", BJC "Altona", Dzidru Tjarvi personīgi un Latvijas Rakstnieku savienību.

26. augustā plkst. 18.00 Ojāra Vācieša muzejā, O. Vācieša ielā 19, pasākumu cikla SAVĒJO SARUNAS PAR DZEJU UN DZĪVI notiks kārtējā tikšanās - izdevēja Inguna Cepīte sarunāsies ar komponistu Ansi Sauku.

Inguna Cepīte ir izdevniecības „Pētergailis" vadītāja. Arī Ojāra Vācieša daiļrade ne reizi vien nonākusi izdevniecības redzes lokā - izdevniecība laidusi klajā Ingunas Cepītes sastādīto dzejas grāmatu „Tuvums. Mīlas lirika." (2003), kā arī Gundegas Repšes romānu „Brālis. Ojārs Vācietis" (2005).

Kādas dvēseles stīgas skar Ojāra Vācieša dzeja? Par to stāstīs sarunas vedēja Inguna Cepīte un jautās arī savam sarunu biedram komponistam un dziedātājam Ansim Saukam. Anša Saukas radošā darbība latviešu klasiskās mūzikas laukā ir ļoti daudzpusīga un dziļa - gan kā izpildītājam, gan kā komponistam. Vai un kā dzeja ietekmē mūzikas rašanos? Atbildes aicinām rast šī mēneša sarunā par dzeju un dzīvi Ojāra Vācieša muzejā.

Pasākumu atbalsta Rīgas dome.

Ieejas maksa 1,42 EUR, studentiem/pensionāriem 1,00 EUR