No 11. jūlija būs skatāma gleznu izstāde IMANTS MELDERIS. NO PĀRDAUGAVAS.

Imants Melderis dzimis 1944. gadā kā jaunākais bērns tēlnieka un Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Emīla Meldera ģimenē. Pārdaugavā, Dīķa ielā, pagājusi viņa bērnība, nepaklausīgie pusaudžu gadi, pārgalvīgā jaunība, šeit 2001. gadā mākslinieks aizgāja mūžībā.

Augot mākslinieku sabiedrībā, nevilšus ietekmējoties no tēva, Imants Melderis jau laikus apjauš savas dzīves aicinājumu. 1962. gadā viņš beidz Jaņa Rozentāla mākslas vidusskolu jeb „rozīšus". Izcilā kompānijā ar Jāni Anmani, Juri Jurjānu, Valdi Opmani 1968. gadā pabeidz Latvijas Mākslas akadēmiju.

Tālāko jaunā mākslinieka virzību diktē viņa daudzpusība ne tikai mākslā, bet arī dzīvē. Figurālo kompozīciju, kluso dabu un ainavu aktualitāte, pabeigtība nav apstrīdama. To, ka mākslinieks pēc dabas bija aizrautīgs un straujš, apliecina viņa daiļrade - spēcīgā enerģētika, vīrišķīgie otas triepieni, krāsu blīvums un košums gan akvareļos, gan gleznās nevienu neatstāj vienaldzīgu.

Imanta Meldera darbi glabājas LMS mākslas krājumā, neskaitāmās privātkolekcijās Latvijā un ārzemēs. Imants Melderis piedalījies daudzās kopizstādēs gan Latvijā, gan ārzemēs, taču ideja par personālizstādi mākslinieka dzīves laikā nav realizējusies. Šī būs pirmā.

 Valodas vakari 

 

24.septembrī plkst. 18.00 saruna ar vēsturisko romānu autoru Jāni Lejiņu.

Pēc pirmās grāmatas iznākšanas 1988.gadā ilgu laiku  par Jāni Lejiņu nekas nebija dzirdams, līdz 2001.gadā iznāca vēsturiskās triloģijas „Zīmogs sarkanā vaskā" 1.daļa, kas kļuva par pamanītu  notikumu latviešu literatūrā. Pirmajai daļai sekoja vēl divi romāni, bet 2012.gadā - romāns „Kamera Obskura"

Ieejas maksa - 1,42 EUR

skolēniem, pensionāriem - 1,00 EURIzstāde "Pārdaugavas 24 sejas"  Ojāra Vācieša muzejā būs apskatāma no 21. marta.

No 2013.gada februāra līdz aprīlim Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolas 2.- 4. kursa audzēkņi atsaucoties Ineses Meieres (Pārdaugavas izpilddirekcija)  aicinājumam un skolotājas Ilgneses Avotiņas uzmundrinājumam, devās patstavīgos „sirojumos", lai iepazītu Pārdaugavas apkaimes 24 sejas un ietvertu fotogrāfijās gūtos iespaidus.

Ceram, ka rosināsim izstādes apmeklētājus arī personiski apgūt Rīgas apkaimju dažādo kolorītu.