Piektdien, 2018. gada 13. aprīlī plkst. 18:00, Ojāra Vācieša muzejā (O. Vācieša iela 19) notiks dzejas lasījumu vakars „Iečuksti ezerā”.

Pasākumā dzeju lasīs dzejnieku kopas „Trīspadsmitais kurss” dalībnieki Dainis Deigelis, Ginta Gerbaševska, Mārtiņš Pommers, Alise Mētra, Agnese Blaua, Anita Ozoliņa un Ivars Vācers. Par pasākuma muzikālo daļu rūpēsies dzejnieks, rakstnieks un dziesminieks vienā personā – Andris Akmentiņš un Inita Jansone.

Dzejnieku apvienība „Trīspadsmitais kurss” izveidojās nedaudz vairāk kā pirms gada, saplūstot divām Literārās akadēmijas jauno dzejnieku grupām. Šī gada laikā apvienība organizējusi pasākumus Rīgā un reģionos, lai veicinātu dzejas lasīšanu, klausīšanos un jaunradi. Apvienības organizētajiem pasākumiem raksturīgi formas un žanru eksperimenti. Festivāla „Baltās nakts” ietvaros tika veidota dzejas performance „Kolektīvā bezapziņa”, ir organizēts bērnu dzejas vakars, dzeja ir pārtapusi dziesmās utt. Visu „Trīspadsmitā kursa” veidoto pasākumu neiztrūkstoša daļa ir sadarbība ar mūziķiem.

Andris Akmentiņš ir dzejnieks, mūziķis, prozaists un dziesmu tekstu autors. Izdevis vairākus dzejas krājumus un vienu stāstu grāmatu. Šogad sagaidāms arī Andra Akmentiņa pirmais romāns, kas būs noslēdzošais darbs vēsturisko romānu sērijā “Mēs. Latvija, XX gadsimts”. Vadījis Literārās akadēmijas nodarbības daļai no „Trīspadsmitā kursa” biedriem.

Inita Jansone ir jauna latviešu izpildītāja un dziesmu autore, kura apvieno dažādu dzejnieku darbus ar brīžiem smeldzīgām, brīžiem romantiskām melodijām, un ģitāras un ukuleles skaņām. Starp izmantotajiem tekstu autoriem var minēt gan latviešu klasiķus Frici Bārdu, Raini, Aspaziju, un Annu Saksi, gan tādu leģendāru autoru kā Rabindranats Tagore.

Ieejas maksa 2,00 EUR
Skolēniem, studentiem, pensionāriem 1,50 EUR

Pūpolsvētdienā Ojāra Vācieša mājā tika atklāta Rīgas Lutera draudzes mākslinieku kopizstāde "Cik putnu...". Draudzes mākslinieku izstādēs nu jau tradicionāli katru pavasari uz laiku iemājo Ojāra vācieša muzejā. Dažādās tehnikās atainotie un atveidoties putni, pavasari sagaidot, nu apdzīvo muzeja Robinsonu zāli.

Izstādē piedalās mākslinieki: Laima Akmentiņa, Irīda Lazdiņa, Māra Kalnišķe, Līga Lazdiņa, Māra Vaičunas, Ieva Nagliņa, Liene Ratnika, Gundega Zikmane, Helmūts Āķis, Gunta Ploka, Daiga Aže, Baiba Ūlande. Kinētisko putnu grupu pedagoga Dina Kopštāla vadībā izgatavojušas Rīgas Celtniecības koledžas audzēknes: Laura, Laima, Estere, Paula, Jekaterina, Alina, Veronika, Amanda, Džuljeta.

Izstāde aplūkojama līdz 12. maijam.