30.  aprīlī muzeja darbalaiks no 10.00 - 16.00.

30.aprīlī ieeja muzejā bez maksas. *

3. un 4.aprīlī muzejs slēgts.

Priecīgus svētkus!

*Katra mēneša pēdējā sestdienā muzeja apmeklējums bezmaksas.

No 27. aprīļa Ojāra Vācieša muzejā, O. Vācieša ielā 19, būs skatāma mākslinieka Ināra Helmūta izstāde GRAFIKA.

Izstādes norises vieta nav nejauša - dzejnieku un mākslinieku vieno sena radoša sadarbība. Ināra Helmūta grafikas rotā divu Ojāra Vācieša dzejas krājumu "Visāda garuma stundas" (1974) un "Zibens pareizrakstība" (1980) vākus, arī ilustrācijām izmantotas mākslinieka grafikas.

Mākslinieks dzimis 1934. gada 16. augustā Liepājā. 1963. gadā beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu. Latvijas Mākslinieku savienības biedrs kopš 1968. gada. Strādā stājgrafikā, grāmatu grafikā, lietišķajā grafikā un glezniecībā eļļas tehnikā. Veidojis apdari un ilustrācijas vairāk nekā simts grāmatām. Ilustrēti stāsti un romāni periodiskajos izdevumos.

Inārs Helmūts piedalījies starptautiskās grafikas biennālēs un triennālēs Ļubļanā, Krakovā, Berlīnē, Bredfordā, Heidelbergā, Tallinā, Viļņā, Somijā, Banske-Bistricē, Fredrikstadē, Lodzā, Kaļiņingradā.

21. maijā - "Muzeju nakts 2016" laikā - izstādes GRAFIKA ietvaros tiks realizēts multimediju projekts/instalācija "Atmošanās".

Projekts "Atmošanās" ir divu izcilu personību - Ojāra Vācieša un Ināra Helmūta - radošo darbu satikšanās telpā multimedialā veidā. Video projekciju pamatā ir animētas Ināra Helmūta grāmatu grafikas no Ojāra Vācieša dzejas krājumiem "Visāda garuma stundas" un "Zibens pareizrakstība". Projekcijas tiks papildinātas ar unikāliem audioierakstiem - Ojāra Vācieša dzeju autora lasījumā.

Projekta autori - Vitālijs Vinogradovs, Ļubova Pimenova.

Izstāde atvērta līdz 31. maijam.

Informējam, ka ir iznācis papildus metiens un muzejā atkal nopērkams O.Vācieša multimediju biogrāfiskais CD.

Biogrāfiskā CD katra sadaļa (par laiku, vietām, savējiem, radīšanu u.c.) atbilstoši tās saturam, papildināta ar plašu un tēmu raksturojošu fotomateriālu klāstu. Plaši atspoguļoti dažādi rokrasti, gan dzejnieka Ojāra Vācieša rokraksts, kas redzams dzejoļu burtnīcās, vēstulēs, zīmītēs, gan arī citu dzejnieka laikabiedru rokraksti un vēstules. Iekļauts arī plašs video un audio materiālu klāsts ar dzejnieka paša dzejas lasījumiem, atmiņām, videofilmu fragmentiem, kā arī laikabiedru atmiņu stāsti. Disks sniedz ne vien izsmeļošu informāciju par dzejnieka biogrāfiju, bet ļauj ielūkoties arī Ojāra Vacieša daiļradē, jo diskā iekļauti vairāk kā 40 dzejoļi rokrastu, audio un videoierakstu formātā. Multimediālie materiali katrā sadaļā ir ar paskaidrojošiem komentāriem un informāciju par materiālu nozīmību katras diska sadaļas kopējā kontekstā.

Biogrāfiskā multimediju CD cena 8.00 EUR.