SAVĒJO TIKŠANĀS. RAKSTNIEKU DIENASGRĀMATAS

29. martā plkst. 18.00 Ojāra Vācieša muzejā, O. Vācieša ielā 19, Rīgā, notiks pirmais cikla SAVĒJO TIKŠANĀS pasākums RAKSTNIEKU DIENASGRĀMATAS. Par Imanta Ziedoņa un Gunāra Priedes dienasgrāmatām sarunāsies Ausma Kantāne un Ieva Struka. Sarunu vadīs Arno Jundze.

Dienasgrāmata kā žanrs ļoti tieši un intīmi atklāj autora pārdomas, ļauj paraudzīties uz viņa personību un daiļradi no cita skata punkta. Tīrā, skaidrā un uzrunājošā formāta dēļ dienasgrāmata savu aktualitāti nav zaudējusi un tik drīz arī nezaudēs.

Uz sarunu ir aicināta pētniece, Gunāra Priedes kopotu rakstu sastādītāja Ieva Struka, kura gatavojusi publicēšanai rakstnieka dienasgrāmatu. Otrs vakara viesis būs Ausma Kantāne, kura stāstīs par Imanta Ziedoņa dienasgrāmatu, kas vēl nav publicēta, bet nesen tās fragmenti izskanējuši koncertuzvedumā "Citādas debesis, tā pati dvēsele".

Šī būs pirmā no sarunām pasākumu ciklā SAVĒJO TIKŠANĀS.

Pasākumu atbalsta Rīgas dome.

Ieejas maksa: 2,00 EUR; skolēniem, studentiem, pensionāriem 1,50 EUR

 
 

22. februārī plkst. 18.30 Ojāra Vācieša muzejā, O. Vācieša ielā 19, notiks dzejnieces un mākslinieces Rutas Štelmaheres gleznu izstādes DZIMŠANAS DIENA atklāšana - cits cita dzeju lasīs dzejnieki Daina Sirmā, Jānis Vādons, Sintija Kampāne, Andris Ogriņš, Milda Klampe, Māris Salējs, Ruta Štelmahere, muzicēs Elija Kapicka un Mareks Sarnovskis.

Ruta Štelmahere ir beigusi Latvijas Mākslas akadēmiju, strādā par skolotāju Jēkabpils mākslas skolā, sarīkojusi 11 personālizstādes, vada mākslas studiju „Slieksnis".

Viņa ir trīs dzejoļu krājumu - "Ieskaties sēklai acīs" (1998), "Klēpis" (2011), "Krekls" (2016) - autore. Krājumam "Klēpis" piešķirta Literatūras gada balva dzejā.

Ruta Štelmahere: "Dzimšanas dienas rītā ūdens spainī bija apvilcies ar ledus kārtiņu, aiz māla nama zemā lodziņa čokurojās saules mūžsenā seja. Savas mātes dzimšanas dienas rītu es varu tikai iztēloties, tāpat kā savējo, kuru esmu piedzīvojusi, bet neatceros. Kad piedzima mans dēls, aiz loga vējš lauzīja divas krusteniski augošas priedes, bet meitas dzimšanas dienas rītā saule bija ar siltu gaismu iztriepusi slimnīcas parku. Esības brīnums mani uzrunā pārlaicīgas gaismas valodā.

Izstādes atklāšana iekrīt manas mammas dzimšanas dienā. Vēlos šo dienu un mūsu visu esamību svinēt kopā ar saviem draugiem mūziķiem un dzejniekiem, mākslu mijiedarbē mēģinot uztvert dzīves pulsāciju tās dažādajās izpausmēs un veidojot dialogu starp laicīgo un mūžīgo."

Izstādē apkopoti mākslinieces dažādu gadu gleznojumi un trīs jauni darbi, tos vieno pārdomas par grūti izprotamo parādību - dzīvi, ko Dievs dāvā kā sēklu mūžīgai dzīvībai.

Izstāde vēsta par ceļu no ziemas uz pavasari, no garīga sastinguma uz augšāmcelšanās brīnumu - Lieldienām.

Izstāde būs skatāma līdz 6. aprīlim