31. augustā plkst. 18.00 pasākumu ciklā SAVĒJO SARUNAS PAR DZEJU UN DZĪVI notiks kārtējā tikšanās - sarunāsies rakstnieki Māris Bērziņš un Juris Zvirgzdiņš.

Māris Bērziņš raksta īsprozu, lugas, bērnu grāmatas un romānus. Literatūrā debitē 2003. gadā ar romānu "Ērika Trauma sapnis". Tam seko īsprozas krājums "Gūtenmorgens" (2007). Pēdējos gados vairāk pievērsies romānu rakstīšanai - par romānu "Svina garša" (2015) saņēmis Latvijas un Baltijas mēroga balvas, teātra izrāde ar tādu pašu nosaukumu ieguvusi trīs "Spēlmaņu nakts 2015/2016" nominācijas.

Rakstnieks Juris Zvirgzdiņš galvenokārt pazīstams kā bērnu literatūras autors, bet raksta stāstus, esejas un romānus arī pieaugušajiem. Saņēmis vairākas Latvijas un starptautiskās balvas bērnu literatūrā. Autora darbi tulkoti krievu, angļu, itāliešu, lietuviešu un citās valodās.

Pēdējā šīs vasaras tikšanās reizē rakstnieki sarunāsies par dzīvi un iedvesmu Torņakalnā un centīsies atbildēt, kāda loma prozaiķu dzīvē ir dzejai, īpaši Ojāra Vācieša dzejai.

Ieejas maksa: EUR 2,00, studentiem un pensionāriem EUR 1,00

Pasākumu atbalsta Rīgas dome.

16. augustā plkst. 17.00 fotogrāfs Jānis Paļulis atklās personālizstādi "Zelta mirkli tverot".

Jānis Paļulis (1993) fotogrāfa profesijas diplomu ir ieguvis Rīgas Stila un Modes profesionālajā vidusskolā. Absolvējis Īslīces vidusskolu. Kopš bērnības dzīvojis laukos - Bauskā, Īslīcē - tur arī top lielākā daļa viņa fotogrāfiju.

Fotogrāfs atzīst, ka pašlaik visu laiku iegulda profesionālā fotogrāfa karjerā, fotografējot dabu, ainavas, pasākumus, kāzas un fotosesijas, veido dažāda veida fotoprojektus. "Fotogrāfija ir mans dzīvesveids, tas mani papildina gan fiziski, gan emocionāli." Jānis Paļulis sācis fotografēt pirms 7 gadiem, kad "iepatikās ķert momentus ar mobilo telefonu", un tā pamazām attīstījis prasmes, un, protams, iegādājies profesionālu fototehniku. Kā spilgtāko no saviem panākumiem fotogrāfijā Jānis Paļulis min „Sony Awards" fotokonkursa uzvaru nacionālajā kategorijā - labākā Latvijas fotogrāfija 2015. gadā.

Ar personālizstādi fotogrāfs rādīs savu skatījumu un izpildījumu. Viņš stāsta, ka radošā iedvesma rodas, kad dabā parādās kādas fenomenālas optiskās parādības un gaismas. Jaunās fototehnoloģijas arī dod arvien plašākas iespējas radīt savas iedomātās ieceres. Tas ir bezgalīgs atklāšanas progress fotogrāfijā.
Fotogrāfs Jānis Paļulis iesaka katram nelaist mirkli garām, un fotografēt to, kas patiešām patīk.

Šī ir noslēdzošā izstāde ciklā JAUNO MĀKSLINIEKU VASARA. Pēdējos gados Ojāra Vācieša muzejs kļuvis par iecienītu vietu, kur jaunie mākslinieki izvēlas veidot savu pirmo izstādi. Šovasar personālizstādes šeit atklājuši fotogrāfs Kristaps Runcis, māksliniece Līga Tiesniece un māksliniece Laura Buholte.

1. jūlijā plkst. 17.00 tiks atklāta Līgas Tiesnieces personālizstāde MANDALAS UN NE TIKAI.

Šī ir otrā izstāde ciklā JAUNO MĀKSLINIEKU VASARA.

Pēdējos gados daudzi mākslinieki Ojāra Vācieša muzeju ir izraudzījušies par savu pirmo izstāžu norises vietu. Šovasar savu personālizstādi šeit atklāja fotogrāfs Kristaps Runcis, viņam sekos fotogrāfs Jānis Paļulis un māksliniece Laura Buholte.

Līga Tiesniece dzimusi 1985. gadā, no 1991. līdz 2000. gadam mācījusies Ķekavas mākslas skolā, ikdienā nodarbojas ar tetovēšanas mākslu, bet pēdējā gada laikā radošais talants tiek izpausts mandalu un portretu glezniecībā.

Mandalu glezniecība ir kā neapzināta meditācija, kas atspoguļojas krāsu, tēlu un ģeometrisku figūru sistēmā. Mākslas darbu savdabību un oriģinalitāti atklāj mandalu iedvesmas avoti - sākot no tetovējumu mākslas un anime multfilmām līdz ārpuszemes civilizācijas un kosmosa tēmai.

Savukārt portretu glezniecība aizsākusies kā mērķtiecīga sevis pārbaudīšana un izaicināšana, ik dienu radot jaunu darbu un veidojot virtuālās izstādes vietnē Instagram. Krāsu, formu un tēlu bagātība ir vienots stāsts, kas nolasāms portretu vaibstos un mandalu motīvos.